Zakupy

Najlepsze materace dla alergików

Współczesne modele materacy posiadają wbudowane przeróżne mechanizmy antyalergiczne, których celem jest przeciwdziałanie rozwojowi roztoczy, drobnoustrojów, grzybów, które mogą się zagnieździć w materacu. Gdyż już nasze babcie wiedziały o tym, zekażdy materac jest siedliskiem kurzu. Niegdyś materace, czyli sienniki, trzepało się na świezym powietrzu. Obecnie powłoka materacy jest na tyle szczelna,  a zarazem „oddychająca”, żenie istnieje taka konieczność. Dobrze jest jednak odwracać materac podczas użytkowania, powiedzmy co dwa-trzy miesiące. Dzięki temu przedłużamy żywotność materaca, przeciwdziałamy także rozwojowi drobnoustrojów.

Budowa materacy antyalergicznych

hotelowe łóżka

Najelpsze materace antyalergiczne mają w powłoce ochronnej, cienką warstwę lateksu. Ten materiał bowiem jest nielubiany przez roztocza, nie są w stanie się tam zagnieździć. W walce z kurzem i roztoczami skuteczne są również materace z kokosem lub warstwą wełny owczej. Posiadają one wiele cech o właściwościach prozdrowotnych. Sole mineralne zawarte we włóknach kokosowych nie pozwalają na rozmnażanie się grzybów i mikroorganizmów. Z tego powodu są godne polecenia dla alergików. Podobnie materace z warstwą wełny owczej. Charakteryzują się specyficznym wypełnieniem w postaci wełny, ktora utrzymuje stałą temperaturę i zapewnia właściwą wentylację podczas snu. Naturalny material odpowiednio grzeje, ale także „oddycha” przez co nie pocimy się tak bardzo, a wełna dodatkowo zapewnia organizmowi odpowiednie ukrwienie.

Antyalergiczna wełna

Taki materac z warstwą z wełny owczej musi być wysokiej jakości, aby nie zawierał w sobie elementów zapachowych, które nie wszystkim odpowiadają. Przed zakupem należy to sprawdzić. Wysoka cena tych materacy jest gwarancją dużej ochrony przed roztoczami. Wełna owcza posiada właściwości antyalergiczne, gdyż stanowi blokadę przed rozwojem bakterii i drobnoustrojów. Materace te polecane są również dla osób, które cierpią na przewlekłe bóle kręgosłupa, karku, szyi, jak również osobom z chorobami krążenia czy reumatyzmem.  Jeśli mamy materac sprężynowy lub wykonany z innych materiałów, warto zaopatrzyć się chociaż w ochraniacz na materac z powłoką lateksową lub włóknami kokosowymi.

Zapoznaj się z ofertą antyalergicznych materacy na Sembella.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *