Zakupy

Argumenty na wybór wyciskarki do soku lub sokowirówki.

sok z zakręconą słomką

Sokowirówka czy wyciskarka?

Jeśli zastanawiacie się, co lepiej jest kupić, czy sokowirówkę, czy wyciskarkę, to decyzja powinna być przede wszystkim podjęta na podstawie tego, ile jesteśmy w stanie za nią zapłacić. Otóż sokowirówki są tańsze, i możemy wyposażyć się w dobrej jakości sokowirówkę, która dokładnie wyciska sok ze świeżych owoców i warzyw.
Szczególnie w okresie zimowym i jesiennym taka dawka witamin w formie soku jest niezbędna, ponieważ w tym czasie jesteśmy narażeni na chory wirusowe i bakteryjne, jak również mamy obniżoną odporność organizmu. Witaminy i minerały zawarte w świeżych produktach są niezwykle ważne dla naszego organizmu, żeby mógł odpowiednio funkcjonować, i żebyśmy byli zdrowi przez cały czas. Wiele osób zapomina o dostarczaniu organizmowi niezbędnych witamin, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest połączenie przyjemności z obowiązkiem, czyli picie soków, które lubimy, z dostarczaniem dzięki nim wszelkich składników odżywczych.

Główne zalety posiadania sokowirówki

koktajl-z-warzywamiPrzede wszystkim nie musimy nie potrzebnie wydawać pieniędzy na drogie soki, lub soki, które nie do końca nimi są. Podpisane opakowania w sklepach nie zawsze dają nam gwarancję tego, ze zostanie nam dostarczona wystarczająca dawka witamin i minerałów. Dlatego też największą zaleta sokowirówki będzie to, że w szybkim czasie będziemy mogli samodzielnie przyrządzić sok z owoców i warzyw, które najbardziej nam odpowiadają i doprawić do smaku według własnego gustu.

Czy wyciskarka jest wydajniejsza?

Zaletą wyciskarek będzie fakt, ze są one bardzo wydajne, i nawet z najmniejszych owoców, w tym pestkowych, a nawet z liści ziół potrafią wycisnąć dokładnie cały sok, który my możemy później wypić. Jest to dobry sposób, tak jak w przypadku sokowirówki na dostarczenie naszemu organizmowi składników odżywczych, ale również i leczniczych (zawartych w świeżych ziołach), oraz takich, których nie uzyskamy poprzez wyciśnięte owoce i warzywa w sokowirówce. Oba urządzenia są równie wydajne, z czego wyciskarka ma lepszą możliwość wyciskania produktów spożywczych, porównać je można korzystając z serwisu Eujuicers.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *