Usługi

Jak wybrać środki czystości do domu, by sprzątanie było proste i przyjemne?

środki czystości do domu

Sprzątanie mieszkania to czynność niezbędna, do której wykonywania jesteśmy niejako zmuszeni. Porządkowanie domu bardzo często wchodzi więc w nawyk, który zarazem nie szczególnie ciąży, ale też nie przynosi domownikom żadnej satysfakcji. W najgorszym przypadku staje się przykrym obowiązkiem. Nie musi tak być. Porządkowanie może być czynnością prostą, satysfakcjonującą i przyjemną. Kluczem do tego jest dobranie odpowiednich narzędzi. Wybierając możliwie najlepsze środki czystości do domu, możemy być pewni, że przejaśni się nie tylko dom, ale i oblicza zadowolonych domowników.

Środki czystości do domu – niezbędni

Pomimo, że każdy dom się różni, listę środków czystości do domu można w dużej mierze uprościć tak, by sprawdziła się w każdym mieszkaniu. Zawsze mamy o czynienia z pokojami, oraz pomieszczeniami, które należy potraktować ze szczególną uwagą, takimi jak kuchnia, łazienka i/w tym ubikacja. Należy jeszcze doliczyć do tego przedpokój. W pokojach i przedpokoju trzeba zwłaszcza odkurzyć meble i umyć podłogi. Takich też preparatów szukamy (płyn z rozpylaczem przeciwko kurzowi, np. spray do mebli oraz preparat do mycia podłóg), zważając na to, by były dopasowane do tworzywa, z którego zrobione są podłogi i meble (można szukać produktów np. do drewna, PCV, czy linoleum).

Szukajmy preparatów wzbogaconych dodatkowo o składniki chroniące meble i podłogi, takie jak np. bursztyn, którego znajdziemy w linii Baltic Amber od Sidolux . Przydatne okazać się mogą także pianki do czyszczenia ekranów oraz szampon do mycia tapicerek i dywanów, w razie nagłych wypadków. W przypadku kuchni, łazienki i ubikacji sprawa jest bardziej złożona. Do uprzątnięcia kuchni koniecznie potrzebujemy płynu do naczyń dobrej jakości. Niedomyte naczynia to utrapienie. Przyda się także spray do czyszczenia powierzchni kuchennych i/lub mleczko. Jeżeli posiadamy piekarnik, zmywarkę czy mikrofalówkę, poleca się wyposażyć w preparaty dedykowane czyszczeniu tych właśnie urządzeń. W przypadku łazienki także tworzy się nieco dłuższa lista preparatów. Potrzeba płynu o mycia powierzchni w łazience, preparatów do mycia kabin prysznicowych oraz fug, a także preparatu do mycia luster. W kwestii toalety sprawa zdecydowanie się upraszcza, ponieważ należy zaopatrzyć się w (co najmniej) jeden produkt – żel do mycia toalety.

Środki czystości do domu – dodatkowe produkty warte uwagi

Posiadanie takiej listy, choć pomocne, nie uprzyjemnia jednak jeszcze sprzątania. Co więc zrobić, by być nie tylko solidnie przygotowanym do czyszczenia mieszkania, ale i czerpać z tego przyjemność? Warto wówczas pójść na zakupy preparatów z powyższej listy z otwartą głową i wybrać ich ciekawe wariacje, innowacyjne pomysły, które wychodzą na przeciw tym, którzy nie chcą, by sprzątanie było tylko przykrym obowiązkiem.

Warto także wykorzystać kilka trików, które pozwolą uprościć pracę. Po pierwsze, można szukać produktów wielozadaniowych, o działaniu uniwersalnym (często firmy, produkujące środki do czystości do domu, wprowadzają do asortymentu takie właśnie uniwersalne linie produktów). Po drugie śledźmy zyskujące na modzie nowości, czyli linie zapachowe (czasami określane, jako linie spa) i ekologiczne/organiczne, którymi zapełnić można wspomnianą listę niezbędników. Zakupienie żelu do mycia naczyń o egzotycznym zapachu może sprawić, że wreszcie cała rodzina będzie uczestniczyć w porządkach. Odświeżacze powietrza także z roku na rok zyskują coraz więcej pięknych odsłon zapachów, bliskich jakości perfum. Ekologiczność wybieranych produktów z kolei pozwoli nadać sprzątaniu wartość, bo będziemy mieli świadomość, że robimy to nie tylko dla siebie i domowników, ale także dla szerszej społeczności oraz środowiska, zakupami wkładając własną „cegiełkę” w ochronę planety, notabene także ludzkiego domu, tylko innego rodzaju. Wreszcie można pokusić się o to, by jak najbardziej wydobyć ze sprzątania prawdziwe, równie wartościowe znaczenie tej czynności – dbanie, troskę, o dom. W tym wypadku można pokusić się o zakup produktów, które konserwują i dbają o domowe sprzęty (jak np. preparaty nabłyszczające czy chroniące przed wilgocią), tak, by, zadbane wyposażenie służyło maksymalnie długo.

Kompletując środki do sprzątania mieszkania stawiajmy na różnorodność. Kompletowane sprzęty i elementy wystroju na co dzień zapewniają domownikom masę przyjemnych wrażeń, choćby wrażenia estetyczne. Warto więc podejść do domu z cierpliwością, zaangażowaniem, a nawet odrobiną wdzięczności i skompletować taką właśnie „wyprawkę” dla mieszkania. Im szybciej tym lepiej, nie tylko dla domu, ale i dla domowników, których porządkowanie będzie tylko cieszyć.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *