Usługi

Ile kosztuje wynajmowanie odzieży roboczej?

męska ręka w rękawicy ochronnej

Temat: wynajem ubrań roboczych
Ile kosztuje wynajmowanie odzieży roboczej?
Każda osoba podejmująca pracę powinna mieć pełną świadomość tego, jakie są jej obowiązki względem pracodawcy. Ta zasada działa jednak również w drugą stronę. Warto wiedzieć jakie są nasze przywileje i co pracodawca musi nam zapewniać, a jakie rzeczy powinny być we własnym zakresie. Według prawa obowiązkiem pracodawcy jest między innymi to, aby zapewnić swoim pracownikom odzież roboczą. Może on nabywać ją sam i dopasowywać do roli, jaką pracownik będzie miał w zakładzie. Może również pracownikom wypłacić odpowiedni ekwiwalent, czyli pieniądze, za które samodzielnie zakupią coś dostosowywanego do siebie. Jest jednak jeszcze inna opcja, a mianowicie możliwość wypożyczenia odzieży roboczej. Obecnie coraz więcej właścicieli firm się na to decyduje, ponieważ jest to wygodne rozwiązanie i umożliwia również odciążenie pracowników, którzy nie zawsze są w stanie zakupić dla siebie odzież, która w realnych warunkach będzie praktyczna.

Jakie są ceny wynajmu odzieży roboczej?

Na samym początku warto dowiedzieć się więcej na temat tego, jak taki wynajem odzieży roboczej wygląda. Taki wynajem jest bardzo zindywidualizowany. Oznacza to, że nie wynajmujemy gotowych produktów, tylko są one dopasowywane do naszych oczekiwań. Praca w każdej firmie wygląda nieco inaczej. Czasem odzież musi być bardziej odporna na działanie czynników atmosferycznych, innym razem powinna być natomiast cieplejsza, ponieważ na halach i w chłodniach bywa naprawdę zimno. Wypożyczając odzież podaje się zatem swoje wymagania pod tym względem. Można wybrać nawet z jakiej tkaniny ma ona powstać.
Ile kosztuje takie podejście do klienta? Czy ostatecznie jest to opłacalne? Tak naprawdę koszta są różne i nie można podać ich nawet w przybliżeniu, ponieważ każdy klient oczekuje czegoś innego. Im bardziej wyspecjalizowana odzież, tym ostatecznie cena jej wynajmu będzie droższa. Niemniej jednak taka usługa to nie tylko koszty, ale również i wygoda. Pracodawca nie musi się w zasadzie już o nic więcej martwić. Usługami tego typu od 30 lat zajmuje się firma STAPOL. Posiada ona ogromne doświadczenie w tym zakresie, dzięki współpracy z mnóstwem przedsiębiorstw, małych i dużych. Jej pełną ofertę można znaleźć na stronie: https://stapol.pl/uslugi/wynajem-odziezy-roboczej .

Serwisowanie odzieży roboczej

Firma STAPOL posiada w swojej ofercie również usługę idealnie uzupełniającą wynajem, a mianowicie serwis odzieży roboczej. Na czym to polega? Każdego tygodnia taki serwis przyjeżdża do firmy i odbiera brudną odzież. Na jej miejsce przywożone są uprane komplety (każdy pracownik musi mieć zatem minimum dwa). Tak dzieje się każdego tygodnia. W trakcie serwisu odzież jest dokładnie prana i czyszczona. Poza tym dokonuje się w niej również małych napraw, a jeśli są one niemożliwe, wówczas odzież zostaje wymieniona na całkowicie nowy komplet. Dzięki temu odzież pracowników zawsze jest w nienagannym stanie. W każdej firmie jest to oczywiście ważne, ale największe znaczenie może mieć przykładowo w branży przemysłu spożywczego.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *