Usługi czystości

Na czym polegają usługi porządkowe dla firm?

Firmy zajmujące się sprzątaniem mają bardzo rozbudowaną ofertę. Do ich usług należą: sprzątanie biur, domów i mieszkań prywatnych, czy instytucji takich jak bankiFirmy sprzątające sprzątają także to, co znajduje się na zewnątrz. Niektóre firmy oferują zatem utrzymanie ładu w ogrodzie.

Odśnieżanie, zamiatanie, pielęgnacja zieleni

Zajmują się one utrzymaniem zieleni, grabieniem liści, koszeniem trawy, podcinaniem krzewów i drzew. Firmy sprzątające mają specjalne maszyny takie jak zamiatarki, dzięki którym pozbywają się pyłu, odpadów i liści z powierzchni chodników, ulic czy parkingów. Zimą zapewniają odśnieżanie tych właśnie powierzchni, a także dachów. Poza tym specjalne maszyny umożliwiają im czyszczenie kostki brukowej, elewacji oraz okien od zewnętrznej strony. Niektóre firmy sprzątające oferuję także sprzątanie po remontach. Większość z nich jest nastawiona na stałą współpracę, ale można także zamówić taką firmę od czasu do czasu. Na przykład do naszych domów, których sprzątaniem paramy się z tym sami, ale czasami potrzebujemy dodatkowej pomocy, gdy chcemy, by nasz dom lśnił z okazji jakieś specjalnej okazji jak święta czy jakaś ważna uroczystość.

Zaplecze sprzątające

mycie-podlogiSprzątanie biur oraz innych powierzchni wymaga zastosowania środków czystości oraz specjalnych maszyn czystości, o których napiszę tutaj w kilku zdaniach. Firmy sprzątające posiadają bardzo interesujące zaplecze sprzątające, czyli na przykład odkurzacze różnych typów. Pierwszy jest znany każdemu z nas, inny odkurzacz to taki piorący wykładziny, dywany i tapicerki. Usuwa on brud z wykładzin, a także unicestwia roztocze, które odpowiedzialne są za wywoływanie u ludzi alergii. Jeszcze inny odkurzacz używany jest do ususzania świeżo wymytej podłogi. Istnieją także specjalne odkurzacze przemysłowe, które stosuje się na terenie obiektów przemysłowych, między innymi magazynów, warsztatów czy hal produkcyjnych. Pozostałe maszyny to parownica czyszcząca przy pomocy pary wodnej oraz maszyna do mycia i polerowania podłóg. Jak widać, profesjonalne sprzątanie to zakrojona na szerszą skalę operacja niż nam się wydaje i należy włożyć sporo wysiłku, aby usługa stała na najwyższym poziomie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *