Stylizacje

Ubiór na rozmowę o pracę

Jak się ubrać na rozmowę o pracę? W sieci znajdziemy wiele porad, niestety aby przeczytać je wszystkie często brakuje nam czasu. W takiej sytuacji najlepiej kierować się wytycznymi dyktowanymi przez zdrowy rozsądek oraz ogólnymi wskazaniami mody.

Przede wszystkim nasz ubiór musi być dopasowany do figury. Na nic zda się nawet najdroższy ubiór, jeśli będziemy w nim źle wyglądać.

Dlatego najpierw zapoznajmy się z wytycznymi dla naszej figury – jakie nosić ubrania, rajstopy, biżuterię, a jakich nie. Przyda nam się to na pewno także w innych okolicznościach. Kolejny krok to poznanie kilku zasad doboru ubrania na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli ma to być stanowisko standardowe (czyli na przykład praca w biurze, a nie głównego plastyka firmy) należy stawiać na klasyczną elegancję. Strój powinien być elegancki bez dwóch zdań.

Koniecznie należy włożyć rajstopy, które to znajdziesz bezpośrednio na stronie producenta. Sukienka lub spódnica na pewno do kolan lub za kolano. Jednak nie powinna być też długa do ziemi. Buty na obcasie, ale bez przesady. Żakiet też się przyda. Na pewno obowiązkowe są rajstopy, trudno sobie wyobrazić poważną rozmowę o pracę, jeśli mamy odkryte ramiona czy nogi. Przede wszystkim powaga. Kiedy już przyjmą cię do wymarzonej firmy będziesz miała czas, aby przyjrzeć się panującemu w niej kodowi ubierania, czyli zasadom, jakim hołdują inne pracujące tam kobiety. Oczywiście nie musisz ubierać się tak jak one.

Najlepiej mieć swój styl. Ale obserwacja osób już zatrudnionych pozwoli sprawdzić, że powinnaś codziennie przychodzić do pracy na galowo, czy może twoje ulubione zestawienie różowa spódnica i zielona rajstopy będzie dla szefa czy szefowej do przełknięcia. W niektórych firmach nie wolno zakładać nawet dżinsów, codziennie obowiązują spodnie w kant, dlatego lepiej sprawdź wcześniej, w co powinnaś się ubrać pierwszego dnia. Przyjęło się, że podczas pierwszego dnia w pracy można się ubrać nieco bardziej elegancko niż się powinno, dlatego dla własnego komfortu psychicznego lepiej także tego dnia załóż do spódnicy rajstopy.

Similar Posts

2 thoughts on “Ubiór na rozmowę o pracę
  1. Pamiętajcie moje drogie, koniecznie weźcie ze sobą przyrządy do makijażu. Czasami warto przed samym wejściem do Recruitment Centre poprawić makijaż, pomalować mocniej oczy. A nuż trzeba będzie tam oczarować kogoś nie tylko swoimi umiejętnościami ale i urodą :)

  2. @Anna, zgadzam się, że wygląd ma znaczenie przy rekrutacji, ponieważ świadczy o szacunku do rekrutera oraz udowadnia, że potrafimy o siebie zadbać.

    Ale urodą bym nie zdobywał miejsca pracy. Tak, to prawda że jako ludzie zwracamy uwagę na piękno, ale dobry rekruter zignoruje nasze uśmiechy i zalotne gesty, jeśli nie będziemy prezentować sobą niczego wartościowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *