Nowe trendy

Czym są i jakie zalety mają ebooki?

Czytnik ebooków i książka

Czasy, kiedy ludzie czytali książki tylko w formie papierowej minęły już na szczęście bezpowrotnie. Nowoczesne technologie ułatwiają życie bibliofilom poprzez możliwość korzystania z czytników książek w formie ebooków.

Co to jest ebook?

Ebook to elektroniczna książka zapisana cyfrowo najczęściej w formacie PDF, mobi lub epub. W zależności od rodzaju posiadanego czytnika należy wybrać odpowiedni do niego format. Logując się na stronie virtualo.pl można kupić wybrane pozycje, by potem wysłać je bezpośrednio na czytnik. Jest to wielkie ułatwienie dostępności książek, bo w kilka minut można za nią zapłacić przez elektroniczne konto bankowe i rozpocząć czytanie.

Jakie są zalety ebooków?

Elektroniczne wydania książek są dużo bardziej dostępne niż książki papierowe. Można je kupić w każdej chwili, nawet w środku nocy. Unikamy dzięki temu ewentualnych kolejek w sklepie stacjonarnym, na spokojnie można przemyśleć zakupy, poszukać ofert promocyjnych lub kupować zestawy, które nie zawsze są dostępne w zwykłych księgarniach. Ceny ebooków są często niższe niż ceny książek papierowych. Można je kupować w pakietach, co nierzadko wiąże się z mniejszymi kosztami.
 Poza tym dzięki ebookom i czytnikom nie męczymy oczu, ponieważ każdy czytnik można dostosować do wymagań naszego wzroku dzięki regulacji jasności czytanych stron. Kształt i rozmiar czcionki można dowolnie regulować, co przydaje się zwłaszcza osobom z wadami wzroku. Dodatkowo wiele czytników posiada funkcję czarnego tła i białych liter, co znacznie ułatwia czytanie w ciemnościach.
Kupując ebooki możemy kierować się kategoriami pod kątem gatunków literackich. Dzięki temu każdy może w prosty sposób znaleźć interesującą go literaturę. Wiele serwisów internetowych ma w swojej ofercie darmowe pozycje, zazwyczaj są to klasyki literatury polskiej i światowej powstałe do końca XIX wieku. Ebooki można również czytać na wielu modelach telefonów z dostępem do internetu. Dużym plusem takiej formy książkowej jest to, że na przykład podczas podróży ma się dostęp do setek tytułów, wielu wydawnictw. Nie trzeba już dźwigać kilogramowych tomów interesujących na książek. Zaoszczędzamy dzięki temu mnóstwo sił i miejsca. 
Każdy ebook posiada okładkę, spis treści, przypisy, numery stron czy recenzje danej książki. Czytając, można robić notatki, zaznaczać interesujące mas myśli czy aforyzmy. Można przeglądać tekst pod kątem wybranych słów, można powracać do fragmentów tekstu, które nas zaciekawiły. 
Wiele osób uważa, że nic nie zastąpi książki w formie papierowej, dotykania kartek czy zapachu farby drukarskiej. Nic bardziej mylnego. Dzięki książkom elektronicznym zaoszczędzamy miejsce w mieszkaniach, gdyż nie trzeba już kupować kolejnych regałów do ich przechowywania. Wszystkie ebooki można skatalogować, uporządkować zgodnie z wybranym przez nas kluczem. Wszystko to robi się automatycznie. W przypadku domowych biblioteczek takich rozwiązań nie ma. Ebooki czyta się szybciej, nie nadwyręża się wzroku, kolejne pozycje nie ulegają zniszczeniu, bo nawet jeśli nasz czytnik się zepsuje, wszystkie kupione przez nas książki są dla nas dostępne na dedykowanym koncie.
 

Similar Posts