Kolekcje

Bielizna dla każdego

bieliznaSzukając dla siebie bielizny, wiele osób wcześniej czy później trafia do sieci. Bielizna w Internecie to naprawdę bardzo duży wybór i wręcz nieprzebrane możliwości działania. Kupić możemy dokładnie to, co chcemy, wszelkie kolory, marki, kroje są tu dostępne. Pozytywną wiadomością jest także cena. Bielizna kupowana w sieci jest z reguły o kilkanaście procent tańsza niż bielizna konrad kupowana w sklepie. Jeśli weźmiemy pod uwagę także ceny podczas wyprzedaży, różnice te mogą dojść nawet do kilkudziesięciu procent.

To sprawia, że w sieci naprawdę można upolować dobre okazje. Szczególnie markowa bielizna sprzedaje się tutaj fantastycznie. Jedyny problem, jaki część osób zniechęca, to przymierzanie. Czy dany model będzie dobrze leżał? Cóż, w tym wypadku pozostaje powiedzieć, że to tylko bielizna. Może okazać się za mała lub za duża. Jest to właśnie ryzyko wpisane w internetowe zakupy, rozmiar może nie pasować. Poniekąd jest to jednak powrót do źródeł, kiedy bielizna anais była sprzedawana z katalogów, a panie domu zamawiały ją dwa razy do roku. Wtedy także bielizna mogą nie pasować, tyle że możliwości zwrotu były nieporównywalnie niższe. Działająca wtedy poczta była droższa, a wymieniona bielizna sprawiała, że transakcja stawała się prawie nieopłacalna. Dlatego raz kupiona bielizna nie była wymieniana, ale noszona. Panie czy panowie albo przerabiali ją sami (dziś chyba już nikt nie pamięta o takiej możliwości), albo oddawali komuś, na kogo pasowała.

Z resztą noszenie rzeczy po kimś było w tych czasach bardzo popularne. Ubrania były bardzo drogie, do czasu wynalezienia maszyny do szycia w połowie dziewiętnastego wieku zarówno ubrania, jak i bielizna szyte były ręcznie, co tylko zwiększało koszty. Dlatego ubrania noszono do znoszenia, albo przekazywano młodszemu rodzeństwu czy dalszym kuzynom. Była to postawa, którą i dziś należałoby pochwalić, ponieważ była jednoznacznie ekologiczna. Wtedy też popularne było:

  • naprawiania nawet takich rzeczy jak bielizna,
  • cerowanie,
  • a także łatanie.

Dziś, niestety, jest to raczej nie do pomyślenia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *