Dodatki

Strój ślubny

podwiązkiKażda kobieta chce ładnie wyglądać w dniu ślubu. W tym wyjątkowym dniu obowiązkowa jest nie tylko biała suknia, ale także inne elementy stroju, których nie widać. Jednym z nich są podwiązki. Oczywiście muszą być białe. Niewiele osób wie, że podwiązki w przeszłości nosili również mężczyźni. Dziś, kiedy przeglądamy oferty sklepów, wydaje się, że podwiązki to gadżet jedynie ozdobny, erotyczny. Na co dzień nie nosimy podwiązek, jeśli tak, to bardzo rzadko – ale i tak oznacza to specjalną okazję. Dawniej było zupełnie inaczej. Przede wszystkim noszono pończochy, a nie rajtuzy, jak dziś. Miały one to do siebie, że opadały. Podwiązki miały za zadanie podtrzymanie pończoch. A że były one noszone przez przedstawicieli obu płci, zarówno kobiety, jak i mężczyźni zmuszeni byli nosić podwiązki. Dziś wkładane są niemal wyłącznie wtedy, kiedy wybieramy się na rozbieraną randkę, dawniej stanowiły podstawę wyposażenia garderoby każdej kobiety.
Jedna rzecz się jednak nie zmieniła: podwiązki muszą być ładne. Od zarania dziejów popularne są przeróżne ich zdobienia. Mogą to być:

  • hafty,
  • przyszywane cekiny,
  • wzory, ale także
  • dodatkowe aplikacje.

Od wieków hitem i najpopularniejszym wykończeniem, jeśli chodzi o podwiązki, są koronki. Dawniej wykonywane ręcznie, dziś można kupić całą rolkę taśmy koronkowej. Co za tym idzie podwiązki są o wiele tańsze niż w przeszłości. To smutne, że w czasach, gdy podwiązki stały się dostępne cenowo dla każdego, stały się także już bardzo mało popularne, a ich ręczna produkcja właściwie zniknęła.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *