Dodatki

Odkrycia związków poliamidów

Xylonite, wyprodukowany został przez Spilla Daniela (współpracownika Parkes) i Celluloid z John Wesley Hyatt. Parkesine powstał z celulozy leczonych kwasem azotowym, oploty i rozpuszczalnik. Nazwę rodzajową Parkesine jest piroksylina lub celuloidu. Parkesine często syntetyczne wykonane z szczepy z kości słoniowej. Firma Parkesine zaprzestali działalności, w 1868 roku poliamidy. Zdjęcia Parkesine są przechowywane przez Historical Society w Londynie. Pierwszych tak zwanych tworzyw sztucznych na podstawie syntetycznego polimeru wykonany został z fenolu i formaldehydu, poliamidy z których pierwszy rentowny i tanie metody syntezy wynalezione w 1907 przez Leo Hendrika Baekelanda, belga pochodzenia Amerykańskiego mieszkającego w stanie Nowy Jorku. Baekeland szukał szelek i oploty izolacyjne do przewodów w silnikach elektrycznych i generatorów i sczepy.

haftStwierdził on, że mieszaniny fenolu i formaldehydu stanowiły lepkie masy w momencie które, mieszają się i ogrzewają, a masa stanie się bardzo trudne, jeśli nastąpi ostygnięcie. Naukę kontynuował badania i stwierdzono, że materiał może być mieszana z mąką z drewna, azbestu i pyłu klaps do tworzenia „kompozytowych” materiałów o różnych właściwościach. Większość tych kompozycji były silne i odporne na ogień. Jedynym problemem było to, że materiał dąży do piany podczas syntezy, a otrzymany produkt do nieodpowiedniej jakości.
Budowy zbiorników ciśnieniowych na celu wyparcie pęcherzyków powietrza i zapewniają gładki, jednolity produkt, haft. Naukowiec ogłosił swoje odkrycie nazywając go bakelitem.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *