Dodatki

Ochrona przed słońcem

Słońce jest tym, na co czekamy przez cały rok. Gdy jest środek grudnia i robi się ciemnu już w okolicach godziny szesnastej, człowiek funkcjonuje bardzo źle. Gorzej się myśli, łatwo popaść w tak zwaną jesienną czy zimową depresję. Co innego na wiosnę, już po zmianie czasu, gdy jest widniej dużo dłużej, a i temperatura powietrza na zewnątrz staje się dużo przyjemniejsza. Jednak trzeba pamiętać, że słońce, chociaż tęsknimy za nim przez ponad pół roku, ma często również bardzo niekorzystny wpływ na naszą skórę, czy i całe zdrowie. Trzeba więc korzystać z niego z umiarem, wiedząc, jak się przed nim chronić, jakie kosmetyki stosować, czy też jak nakrywać głowę.

Niech cię głowa nie boli

Od tego właśnie należy zacząć. Jest grupa osób, które już po kilku godzinach przebywania na słońcu mają problem z bólem głowy. A wystarczy pamiętać o takiej prostej rzeczy, jak kapelusze, a z bólem głowy będziemy mieć spokój. Taki kapelusz można nabyć niemal w każdym sklepie z nakryciami głowy. Kolejna sprawa jaka się pojawia, to oczy i ochrona tego narządu przed słońcem. To akurat jest bardzo proste. Wystarczy nosić okulary przeciwsłoneczne. Nie polecamy jednak kupowania takich najzwyklejszych za kilka złotych gdzieś na bazarze, ale coś solidnego w aptece. Okulary bowiem nie tylko powinny być ciemne, ale muszą koniecznie chronić oczy efektywnie, a nie tyko efektownie. Natomiast gdy się nosi okulary na co dzień, warto zainwestować w szkła z tak zwanymi fotochromami, dzięki czemu zawsze będziemy chronieni przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

Zadbaj o zdrowie

Słońce nie jest czymś złym. Przecież gdyby nie ono, nie byłoby możliwe życie na ziemi. Rośliny nie prowadziłyby procesu fotosyntezy, a zwierzęta jeść roślin. Tak więc możemy korzystać ze słońca, jeśli tylko będziemy pamiętać o takich prostych sprawach jak kapelusz na głowę i okulary słoneczne na nos. Kremy do opalania też nam się przydadzą, bo dziki temu do skóry nie dotrą szkodliwe promienie ultrafioletowe, których jest bardzo dużo. Korzystaj ze słońca, ciesz się nim, ale pamiętaj przede wszystkim o swoim zdrowiu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *