Dodatki

Kultowe okulary dla miłośników dobrego stylu – Ray-Ban Wayfarer

Damskie Ray-Ban Wayfarer

Okulary przeciwsłoneczne już dawno przestały być traktowane wyłącznie jako przedmiot służący do zabezpieczenia wzroku przed intensywnie świecącym słońcem i szkodliwym promieniowaniem UV. Obecnie jest to modny i praktyczny gadżet, stanowiący istotne uzupełnienie stylizacji. Odpowiednio dobrane oprawki i szkła podkreślają charakter i osobowość użytkownika.

Początki i rozwój marki Ray-Ban

Osoby, które szukają modnych i stylowych okularów, powinny zwrócić uwagę na markę Ray-Ban, której początki sięgają lat 30-tych XX wieku. Wtedy to na zlecenie amerykańskiej armii firma Bausch & Lomb stworzyła okulary przeciwsłoneczne dla pilotów, którzy narzekali na zawroty głowy i nudności spowodowane długimi przelotami w pełnym słońcu. Produkt o nazwie Aviator wyposażony w charakterystyczne zielonkawe soczewki szybko zyskał popularność nie tylko wśród pilotów, ale i ludności cywilnej. Sukces okularów Aviator sprawił, że już w 1938 roku w sprzedaży pojawił się nowy model o nazwie Shooters wyposażony w jasnożółte szkła, poprawiające widoczność podczas mgły. Największy rozgłos firmie przyniosły jednak okulary Ray-Ban Wayfarer, które wypuszczono na rynek w 1952 roku. W szczytowym okresie popularności przypadającym na lata 80-te XX wieku ten model nosiły tak znane osobistości, jak Tom Cruise, Jack Nicholson, Michael Jackson, George Michael, czy też Madonna. Okulary pojawiały się także w licznych filmach i programach telewizyjnych. Do tych najbardziej znanych zaliczyć należy „Top Gun”, „Blues Brothers”, serial „Miami Vice”. 

Kultowe produkty i nowości

Prosta, klasyczna konstrukcja sprawia, że okulary Ray-Ban Wayfarer np. model https://aurum-optics.pl/p/4451/1669/okulary-ray-ban-original-wayfarer-rb-2140-901-50-ray-ban-damskie-okulary-przeciwsloneczne.html nadal są w modzie, a ich produkcją, dystrybucją i sprzedażą zajmuje się włoska firma Luxottica Group. Te kultowe okulary przeciwsłoneczne dostępne są zarówno w wersji klasycznej, jak i odświeżonej. Miłośnicy klasyki z pewnością wybiorą tradycyjne czarne oprawki oraz zielone soczewki G-15. Producent daje również możliwość wyboru soczewek brązowych i kilku innych kolorów oprawek. W sprzedaży dostępne są oprawki Aviator, Predator, a także wiele innych. Duża ilość dostępnych produktów sprawia, że oferta marki Ray-Ban skierowana jest nie tylko do miłośników klasyki, ale i innych użytkowników, którzy cenią sobie jakość i niebanalny styl. Produkty tej marki wyróżniają się prostotą połączoną z ekstrawagancją oraz elegancją. Model Wayfarer osiągnął status kultowego i ponadczasowego produktu. Pozostałe okulary tej marki nieustannie wzbudzają podziw i zachwyt, a przez wiele osób są traktowane jako dobro luksusowe.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *