Ciekawostki

Odpowiednie spodnie na zumbę

Zumba to połączenie tańców latynoamerykańskich i elementów fitnessowych. Jest to więc bardzo żywiołowy typ tańca, który wymaga sporej energii i maksymalnej aktywności. Z tego powodu bardzo ważna jest kwestia wyboru zestawu ubrań, jaki tancerz wybierze na trening. Jego dobry lub zły dobór warunkuje samopoczucie tego, który go nosi, może więc bardzo łatwo zaważyć na zadowoleniu z ćwiczeń, czy nawet na efektach treningu.

Spodnie wydają się najważniejszym z elementów całego stroju. W tańcu to własnie nogami oraz biodrami najwięcej poruszamy. Dobrać więc odpowiednie spodnie na zumbę jest sprawą najwyższej wagi. Długie czy krótkie – nie ma to znaczenia. Można wybrać i takie, i takie w zależności od osobistych preferencji, a przede wszystkim od pory roku, czy chociażby od temperatury panującej na sali ćwiczeń. Latem oczywiście najlepiej wybrać krótkie, by się nie przegrzać. Takie sprawdzą się również nawet jesienią czy zimą, ale przy intensywnie ogrzewanej sali. Ich kolor, obecność nadruków lub ich brak, to czy są wzorzyste, czy też gładkie nie ma zupełnie znaczenia. Każdy powinien dobrać je do własnego temperamentu, poczucia stylu, do własnych upodobań. Tak, by czuć się w nich jak najlepiej i jak najbardziej komfortowo.

Złoty środek – nie za luźne, nie za ciasne

Zdecydowanie najważniejszym kryterium w przypadku wyboru spodni na zumbę powinien być ich krój. Nie mogą być zbyt ciasne, wpinające się, za małe, by nie krępowały ruchów tancerza. Wtedy cały trening będzie męczarnią. Z drugiej jednak strony nie powinny być także za luźne. Będą wtedy plątać się między nogami i nadmiar niepotrzebnego materiału również nie będzie wygodny. Trzeba zachować umiar. Można wybrać legginsy o odpowiednim rozmiarze tak, by dopasowywały się do figury, ale jej nie opinały. Dobrą opcją będą również szersze spodnie. Można postawić na wygodne dresy, czy dostępne na rynku spodnie na zumbę. Są to spodnie u dołu dopasowane, a na górze luźne, z obniżonym krokiem. Dostępne są w różnych kolorach i długościach.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *