Artykuły dla dzieci

Reguły i akcesoria przewijania małego dziecka

uśmiechnięte dziecko

Kiedy rodzic ma do czynienia z przewijaniem, wiedza o tej kwestii przechodzi zazwyczaj z pokolenia na pokolenie i omija bardzo często podstawowe zasady bezpieczeństwa. Niemowlaka można w bardzo prosty sposób uszkodzić kiedy, np. rodzic się bardzo śpieszy lub ma źle wyprofilowane podłoże. Poznaj teraz wspaniałe reguły przewijania mocno ułatwiające życie rodziców.

Odświeżenie dziecka przed przewinięciem bardzo ważnym punktem relaksującym

Nie musisz od razu dziecka zawijać w pieluszkę. Pozostaw zdrowe ciało niemowlaka na oddziaływanie delikatnych powiewów pokojowego powietrza. Takie postępowanie ma wpływ na późniejszy, znacznie lepszy odpoczynek i mniejsze znerwicowanie potomstwa.

Różnice między płcią należy uwzględnić też podczas przewijania

Dziewczynki oraz chłopcy ze względu na budowę narządów podlegają innej kontroli higienicznej i tego założenia trzeba trzymać się stale. W sensie pielęgnacji kupuj jedynie kosmetyki sygnowane certyfikatami Centrum Zdrowia Dziecka. Pamiętaj najpierw o ich przetestowaniu na własnej skórze. Bardzo dobrze pomagają rodzicom przewijaki w wersji stacjonarnej lub mobilnej, w zależności od głównych potrzeb. Po rozebraniu i umyciu dziecka poobserwuj je przez chwilę, oceń zachowanie, kształt i kolor skóry. Wrażliwe miejsca smaruj dedykowanymi dla bobasów kremami. Jakąkolwiek podejrzaną zmianę zapisuj, monitoruj, a później zgłaszaj lekarzowi pierwszego kontaktu lub obsłudze w prywatnej klinice. Wykupienie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego dla całej rodziny wydaje się bardzo dobrym wsparciem długoterminowym. Kupuj pieluszki na zapas i korzystaj także z propozycji pieluszek wielokrotnego użycia.

Wrażliwa skóra bobasa wymaga szczególnego traktowania

Uważaj na powierzchnię, z którą styka się skóra bobasa podczas przewijania. Z tego powodu polecane są profesjonalne przewijaki, ponieważ dzięki nim rodzic ma pełną kontrolę nad tą kwestią. Uważaj, aby sprzedawcy nie wciskali ci produktów z substancjami szkodliwymi. Jeżeli nie masz pewności, co do jakości akcesoriów, lepiej je ominąć szerokim łukiem. Zdrowie dziecka to bowiem priorytetowa sprawa, niezależnie od okoliczności. Przewijanie dla rodziców to bardzo męcząca czynność. Podobnie zresztą dla dziecka. Trzeba zatem zrobić wszystko, aby ją umilić. Wymienione w artykule zasady da się zastosować właściwie w każdym domu, dlatego polecamy je wszystkim odpowiedzialnym rodzinom.

Podczas wyboru odpowiednich akcesoriów dziecięcych, warto zwrócić także uwagę na producenta produktów. Dobrym przykładem jest marka OKT kids, która oprócz oryginalnego wzornictwa produktów oraz wysokiej jakości materiałów, użytych do ich produkcji, zwraca także uwagę na bezpieczeństwo dziecka. W ofercie marki OKT kids, zaprezentowanej na firmowej witrynie internetowej, znaleźć można także przewijaki dla dzieci.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *