Artykuły dla dzieci

Nocniczkowe szkolenie

dzieciak

Kiedy małe dzieci mają już wystarczającą kontrolę nad swoim ciałem, można pokusić się o to, aby zacząć naukę korzystania z nocników. Każdy z rodziców chce, aby koszmar związany z brudnymi pieluchami skończył się jak najszybciej. Nie wszystkie procesy nauczania można przyspieszyć, ale z pewnością można je usprawnić. Z nami dowiesz się jak tego dokonać.

Wygodny nocnik

Podstawą nauki korzystania z nocnika jest wygodny nocnik. Postaraj się, aby twój maluch miał naprawdę wygodną przenośną toaletę. Nie jest złym pomysłem, aby wraz z nim udać się do sklepu, w którym sprzedawane są nocniki dla dzieci. Jeśli dziecko wykaże zainteresowanie którymś z nich, to jest to dobry znak. Aby jeszcze bardziej zachęcić dziecko do korzystania z niego, możesz ozdobić go kolorowymi naklejkami, przedstawiającymi ulubionych bajkowych bohaterów. To jednak dopiero wstęp. Jeśli dziecko wykazuje oznaki konieczności oddania moczu lub wypróżnienia, poproś go aby skorzystało z nocnika. Jeżeli jest to trudne, pomóc może położenie na nocniku jego czystych pieluch, które z pewnością są dla niego rozpoznawalne. Będzie w ten sposób wiedziało, że nocnik jest miejscem, w którym może bez skrępowania załatwiać swoje pilne potrzeby.

Inne umiejętności, potrzebne do korzystania z nocnika

Samodzielne chodzenie na nocnik to rzecz, która przychodzi z czasem. Aby dziecko potrafiło samo pójść zrobić siusiu, musisz w pierwszej kolejności nauczyć je innych rzeczy. Jakich? Możliwości samodzielnego chodzenia do łazienki. Dziecko powinna również potrafić opuścić i podciągnąć swoje spodnie. Niezbędna będzie wiedza o tym, w jaki sposób wsiadać i schodzić z nocnika. Niech dziecko zawsze wie, że jego nocnik jest gotowy do skorzystania o każdej porze dnia i nocy. Musi być zawsze czysty i ustawiony w miejscu tym samym co zawsze. Możesz również kilka razy dziennie powtarzać dziecku, aby powiedziało ci kiedy potrzebuje pójść załatwić swoją potrzebę. Niektóre dzieci mogą odczuwać szkolenia nocniczkowe jako bardzo zniechęcające lub upokarzające. Takie dzieci najlepiej będą się czuły, jeśli ich nocnik znajdzie się w miejscu osłoniętym i ustronnym, które zapewni im poczucie intymności i bezpieczeństwa.

Jednym z najlepszych producentów w kraju tego typu akcesoriów dla dzieci jest marka OKT kids. Produkty firmy przede wszystkim cechuje oryginalna kolorystyka, a także komfort i bezpieczeństwo zapewnione dziecku podczas użytkowania. Na swojej stronie internetowej, marka OKT kids prezentuje pełną ofertę nocników dla dzieci.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *